GOLD Mikrun Dağ Evleri

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
483 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 22:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 23:59
SERVİS YERLERİ RİZE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
3+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Kavak Mahallesi Kavak Küme Evleri No:28-28/1 Çamlıhemşin/Rize

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Mikrun Dağ Evleri

Hakkımızda
Mikrun Dağ Evleri, Çevre Mühendisi bir çift ve oğullarının tersine göç kararı alarak Çamlıhemşin’e geri dönüş yolculuğu ile Çamlıhemşin Kavak Mahallesi Mikron köyünde hayat bulmuştur. Doğanın insanın potansiyelini çok daha fazla ortaya çıkardığını ve yaşam kalitesini arttırdığını deneyimleyen Parlak ailesi, bu farkındalığı Mikrun Dağ Evleri ile misafirlerine sunmak istemektedir.

Mikrun Dağ Evleri; 2 adet dik çatılı, 2 katlı ahşap bungalovdan oluşmaktadır. Mikrun Dağ Evleri giriş katında; oturma alanı, mini mutfak ve banyo yer almaktadır. Üst katında 2 adet çift kişilik yatak bulunmaktadır. 2 adet butik dağ evinde toplam 8 kişi konaklayabilmektedir. Dağ evleri misafirlerine; Huser, Samistal ve Gito yaylalalarının zirveleri ile birlikte eşsiz Fırtına Vadisi ve köy manzarasını 4 mevsim sunmaktadır.

Rize Çamlıhemşin – Mikrun Dağ Evleri arası mesafe 4 km’dir. Çamlıhemşin merkezden Mikrun Dağ Evlerine ulaşım; aracınız var ise Çamlıhemşin Belediyesini geçtikten sonra soldaki ilk binanın yanındaki köprüden yönlendirme levhaları ile sağlanmaktadır. (Açık tarif: köprüden devam edip topluca köy ayrımından sağa kavak, sırt mahalleleri yönüne dönünüz, yol boyunca ilerleyiniz, ortalama 2,5 km sonra sağa dönünüz. Bu yolu hiçbir yere sapmadan takip edince Mikrun Dağ Evlerine ulaşımı sağlamış olacaksınız.) Aracınız yok ise; Çamlıhemşin’den Mikrun Dağ Evlerine ulaşım Taksi (Çamlıhemşin Taksi) ile sağlanabilmektedir.

Kültürel ve doğal miraslara ev sahipliği yapan bu coğrafyada, misafirler kendi gezi planlarını yapabilecekleri gibi Mikrun Dağ Evleri ile daha önceden iletişime geçerek, geliş ve dönüşte ulaşım dahil, misafire özel gezi hizmetlerinden de faydalanabilmektedir.

Yayla Turları
Merkezi konumda bulunan Mikrun Dağ Evleri günübirlik tur düzenleyen firmalar ile sizin adınıza iletişime geçip civardaki yaylaları günübirlik gezme imkanı sağlamaktadır. Pokut Yaylası, Kavrun Yaylası, Gito Yaylası, Huser Yaylası, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şimşir Ormanları, Çinçiva Köprü günübirlik gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Traking
İsterseniz Mikrun köyünde isterseniz diğer rotalarda traking yapabilirsiniz.

Mikrun Dağ Evlerinden Başlayan…

Mikrun köyünden tarihi patika yol ile Fırtına Deresi’nin Ayder kolunda bulunan Mikrun Köprüsü’ne eşsiz bir orman yolu içerisinde yarım saatlik bir yürüyüş ile ulaşılabilmektedir. Bunun yanında Mikrun Dağ evlerinden patika yol ile Şadinipost diye tabir edilen alana ve o alandan Hala Köyüne yürüyüş yapılabilmektedir. Bu yürüyüş yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Dileyen misafirlerimiz araç yolu ile Çamlıhemşin’e yürüyüş yapabilmektedirler. Bu yürüyüş yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Dileyen Misafirlerimiz çeşitli günübirlik tur firmaları ile yada bizim yapacağımız programlar ile fırtına vadisinde gezilecek tarihi ve doğal alanlara gidebilmektedir. Günübirlik Tur organizasyonlarında Pokut ve Sal Yaylaları ile Palovit Şelalesi Çinçiva ve Şimşir ormanlarını yaptıktan sonra gün batımında sis denizi için Huser Yaylasına yada Samistal Yaylasına çıkabilmektedirler. Dileyen misafirlerimize Kavrun Göller bölgesine 3-4 saatlik bir yürüyüş ile gidilebilmektedir. Bu hizmetleri biz organize edebilmekteyiz.

Rafting ve Zipline
Dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresi’nde Rafting ve Zipline yapabilmektedir. Rafting akarsu üzerinde yapılan ve akarsu sporlarının en çok ilgi gören dalıdır. Zipline çelik halatlar üzerindeki makaralar ile bir uçtan diğer uca kişinin kayması ile gerçekleşmektedir.

Foto Safari
Dileyen misafirlerimiz doğal köy ortamında ve köyün içerisinde bulunduğu ormanlık alanda yada istenirse deniz seviyesinden başlayıp 3932 metre yüksekliğe kadar olan alanlarda fotoğraf çekebilmektedirler. Fırtına vadisi coğrafik ve meteorolojik olarak çok değişken durumlar sunabilmektedir. Yazın ortasında güneşten yanarken 1 saat içerisinde kar yağabilir tekrar güneş çıkabilir, sis gelebilir ve değişken manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Kısacası aynı anda 4 mevsimi yaşamak mümkündür.

Mikrun Köyü
Mikron (Mikrun) Köyü; Üçpareköy olarak tabir edilen Mikron, Kavak ve Sırt köylerinden bir tanesidir. Köyde tarihi 100 yılı aşan konaklar ve ahşap evler bulunmaktadır. Mikrun Köyü Konumu açısından fırtına vadisine hakim olup aynı zamanda doğa içerisinde sakin bir konumdadır. Mikrun köyünden fırtına vadisinde bulunan yada daha uzakta olan (örneğin Batum) gezilecek ve görülecek yerlere gün içerisinde yapılacak organizasyonlarla ulaşmak mümkündür.

Neden Mikrun Dağ Evlerine Gelelim; Kalabalıklardan sıkılmış, tatil için sessizliği seçen ama aynı zamanda çok kısa sürelerde bu kalabalığa ulaşılabilen bir yerdedir Mikrun Dağ Evleri. İsteyenin doğanın içerisinde huzurlu bir tatil geçirebileceği gibi popüler olan yerlere (Örneğin Ayder) ulaşımın yakın olması Mikrun Dağ Evleri’ni tercih etmenizin diğer bir sebebi olabilir. Karadenizin eşsiz doğasını deneyimleminize fırsat sunar. Ormanın ve doğanın ortasında kendinizi dinleyebileceğiniz bir mekan. Köy hayatını tatma fırsatı sunar. Huzur veren bir ortam. 4 mevsim renk şölenini i

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Sohbete Başla
Whatsapp' dan Yardımcı Olalım.
Kamp Mahal' e Hoşgeldiniz.
Bilgi Almak İçin